Kamil Witkowski nowym trenerem KS-u Wiązownica!
W dniu dzisiejszym, nowym trenerem KS-u Wiązownica został Kamil Witkowski. 38-letni szkoleniowiec, który posiada licencję UEFA A w poprzedniej rundzie był trenerem Stali Poniatowa, z którym przed rokiem wywalczył awans a obecnie zajmuje 3.miejsce w IV lidze Lubelskiej. Kamil Witkowski swoją karierę trenerską rozpoczynał w 2020 roku w Motorze Lublin. Początkowo prowadził drużyny młodzieżowe a następnie został trenerem rezerw Motoru. W czerwcu 2020 roku został trenerem IV-ligowego Powiślaka Końskowola, a następnie Stali Poniatowa, w którym pracował do dziś.
Nasz nowy trener ma za sobą również bogatą karierę piłkarską, którą rozpoczynał w Lubliniance. Następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie reprezentował barwy Syracuse Blitz. 38-letni szkoleniowiec podczas swojej kariery rozegrał blisko 40 meczów w Ekstraklasie, 100 meczów w 1 lidze oraz 50 meczów w 2 lidze. Występował w takich drużynach jak Wisła Kraków, Cracovia Kraków, Górnik Łęczna, Górnik Polkowice czy Znicz Pruszków. Był również zawodnikiem Motoru Lublin, Orląt Radzyń Podlaski, Lublinianki Lublin i Lewartu Lubartów. Należy również wspomnieć, że był powoływany przez Leo Beenhakkera do reprezentacji Polski.
Pare pytań do nowego trenera Wiązownicy od naszej redakcji:
1. Trenerze, witamy w Wiązownicy i na początek chcielibyśmy zapytać, co Cię skłoniło do pracy w naszym klubie?
Skłoniła mnie przede wszystkim 3 liga i wyzwania jakie postawił mi Prezes klubu z Wiązownicy. Wywiązałem się ze wszystkich zadań które miałem do wykonania w moim poprzednim klubie. Potrzebuję dodatkowych emocji, myślę że można tylko zyskać sportowo..
2. Czy długo trwały negocjacje aby objąć zespół będący jednak w dość trudnej sytuacji przed rundą wiosenną?
Negocjacje trwały dwa dni, obie strony chciały jak najlepiej. W krótkim czasie doszliśmy do porozumienia.
Trenerze, witamy w Wiązownicy!