Walerij Sokolenko trenerem Wiązownicy!

WALERIJ SOKOLENKO NOWYM TRENEREM KS-U WIĄZOWNICA !

Następcą Bogusława Sierżęgi w roli grającego trenera naszego zespołu został 34-letni ukraiński środkowy obrońca - Walerij Sokolenko!​​​ "Soko" mierzy 176cm wzrostu i waży 77kg.W ubiegłym sezonie jak i przez rundę jesienną tego bronił barw JKS-u Jarosław.

Nowy trener Wiązownicy jest piłkarzem o wspaniałej przeszłości z grą na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kilku krajach!

Walerij jest wychowankiem Junista Czernichów. Na początku występował w niższych ligach na Ukrainie. W sezonie 2006/07 podpisał kontrakt z Górnikiem Łęczna, później występował także w Poloni Bytom. W sezonach 2006/07, 2007/08 oraz 2008/09 w tych dwóch klubach rozegrał w sumie 64 spotkania w Polskiej Ekstraklasie strzelając jedną bramkę w wygranym 2:1 spotkaniu z Wisłą Płock! Następnie przeniósł się do Energie Cottbus, gdzie grał w niemieckiej 1.lidze strzelając jedną bramkę. Po roku Sokolenko znów wrócił do ojczyzny. W 2011 roku został zawodnikiem występującego w ukraińskiej ekstraklasie Czernomorca Odessa, w którym w 13 spotkaniach, także zdobył jedną bramkę. W 2012 roku przeniósł się na zaplecze ukraińskiej ekstraklasy do Awanhartu Kariukiwka. W tamtejszym klubie występował przez dwa sezony, gdzie w 48 spotkaniach zdobył 8 bramek. W sezonie 2014/15 Sokolenko znów wrócił do polski, by zasilić szeregi Motoru Lublin. Po roku przeniósł się do JKS-u Jarosław, z którego właśnie dziś przechodzi do naszego klubu!

Trzeba niewątpliwie być dumnym z tego, że taki zawodnik będzie reprezentował barwy naszego klubu!

Walerij, dziękujemy ze podjęcie decyzji o tym, że to nasz klub będziesz reprezentował!

Życzymy ci samych sukcesów w barwach Wiązownicy!

Poniżej przedstawiamy skróty z gry naszego nowego trenera w Ekstraklasie oraz bramkę jaką zdobył w Energie Cottbus