Porażka w derbach..

ZADECYDOWAŁA SKUTECZNOŚĆ..

W rozegranej wczoraj kolejnej "Świętej Wojnie", czyli spotkaniu derbowym, Wiązownica niestety przegrała w Sieniawie w meczu 11.kolejki IV ligi podkarpackiej 1-0. Mimo porażki, podopieczni Walerija Sokolenki wcale nie byli niedzielnego popołudnia zespołem gorszym. Niestety nasza skuteczność w tym meczu, podobnie jak w Pilźnie zawiodła i to Sieniawa po meczu cieszyła się z 3 punktów..

RELACJA NOWINY24.PL

Mecz rywali zza przysłowiowej miedzy był bardzo zaciętym widowiskiem. Zawodnicy obu drużyn nie odpuszczali żadnej piłki. Raz po raz sędzia musiał używać gwizdka.
Pierwsi groźną sytuację stworzyli goście. Marek Soczek w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Pawłem Pawlusem. W odpowiedzi Łukasz Bursztyka po wrzutce Tomasza Wilusza i zgraniu głową Adriana Mołdocha wpakował piłkę do siatki. Kilka chwil później Tomasz Wilusz po błędzie obronie w z bliska trafił wprost w bramkarza gospodarzy. Jeszcze przed przerwą dobrych okazji nie wykorzystali Adrian Mołdoch i Jarosław Lis, zaś Marek Soczek I Sebastian Pawlak znów przegrywali pojedynki oko w oko z bramkarzem gospodarzy.

Początek drugiej połowy należał do gości, którzy odważniej zaatakowali jednak po za strzałami z rzutów wolnych Valerija Sokolenki nie potrafili sobie stworzyć klarownej okazji. Z czasem miejscowi opanowali sytuację na boisku i zaczęli dochodzić do głosu. Blisko zdobycia drugiego gola byli: Łukasz Bursztyka, którego strzał głową ostemplował poprzeczkę bramki Bartłomieja Michałowicza oraz Mateusz Jędryas. Piłkę po strzale napastnika Sokoła z linii bramkowej wybił grający trener gości Valerij Sokolenko. W doliczonym czasie gry do rozpaczliwych ataków rzucili się goście. Jednak defensywa Sokoła skutecznie rozbiła ataki przyjezdnych i tym samym wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Sokół Sieniawa 1:0 KS WIĄZOWNICA

19' Łukasz Bursztyka

KS: Michałowicz - Bartnik (69' Kubas), Świst, Sokolenko, Dziedzic - Halejcio (61' Fedor), Daniel, Rop, Soczek, Pawlak (78' Gwóźdź) - Michalik (89' Wójcik)

Sokół: Pawlus - Kardyś, S.Padiasek, Sivyj, M.Padiasek - Lis, Bursztyka (59' Kalin), Wilusz (62' Jędryas), Kasza, Stefan - Mołdoch (83' Gnatek)